OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 01.05. 2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ – 01.05. 2022

1. W dniu dniu dzisiejszym wkroczyliśmy w miesiąc maj. Rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie. Majowe w dni powszednie będzie odprawiane po Mszy św. wieczornej. Dziś nabożeństwo Majowe o godz.18.00.

2. We wtorek przypada Uroczystość N.M.P. Królowej Polski , oraz rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja .Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

4. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu . W tym dniu Nabożeństwo Majowe będzie przed Mszą św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W sobotę rano odwiedzimy chorych w domach z Najświętszym Sakramentem. Również w sobotę zapraszamy do kościoła na godz.21.00 na Apel Jasnogórski.

6. Przypominamy o naszej pielgrzymce parafialnej w dniach 28 -29 maja do Częstochowy oraz szlakiem sanktuariów Ziemi Beskidu Żywieckiego. Chcemy nawiedzić sanktuaria w Szczyrku ; Leśnej ; oraz Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach Świętych.

7. Za dwa tygodnie w niedzielę – 15 maja dzieci kl. III naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Również te składane drogą internetową.

9. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty . W sobotę na godz. 8.00 prosimy do pomocy chętne osoby z ul. Orbitalnej od nr 79- 89 ;oraz numery parzyste.

10. Dziś Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich oraz na dożywianie dzieci w szkołach. Za ofiary – Bóg zapłać!

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela, oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Za chwilę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu . Polecajmy w naszej modlitwie adoracyjnej: Intencje ojca św. Franciszka; za ludzi chorych i cierpiących; za całą Służbę Zdrowia za nasze rodziny ; za naszą ojczyznę ;o pokój na świecie, o ustanie wojny na Ukrainie za wszystkich uchodźców ; za naszą parafii , o powołania kapłańskie i zakonne ;za dzieci , które niebawem przystąpią do Pierwszej Komunii św. ; za młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania i za dusze naszych bliskich zmarłych.

ks. proboszcz