OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO- 24. 04.2022r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO- 24. 04.2022r.

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy w Kościele święto Miłosierdzia Bożego. Modlimy się aby płomień Bożego Miłosierdzia dotarł po najdalsze zakątki ziemi i ogarnął serca wszystkich ludzi. Dziś o godz. 15.00 przy większych skrzyżowaniach naszego miasta i parafii będzie odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia . O godz. 12.30 odbędzie się Msza św. odpustowa w parafii pw. Bożego Miłosierdzia na Piastowie.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca a o godz. 15.00 będzie Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Oraz ich rodziców.
  Pierwsza Komunia Święta odbędzie się w naszej parafii w niedzielę 15 maja.
 3. Również dziś Mszą św. o godz. 18.30 rozpoczyna się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Zachęcamy młodzież która ukończyła siedemnasty rok życia do udziału w tym kursie.
 4. W dniu dzisiejszym obchodzimy XVI Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za Kierowców. Polecamy Bożej opiece wszystkich kierujących pojazdami.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.
 6. W piątek o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 7. Seminaria Odnowy Wiary w kościele NMP Królowej Polski w Głogowie zaczynają się w poniedziałek 25.04.2022 po Mszy wieczornej ok. godz. 19:00. Więcej informacji można przeczytać na plakacie w gablocie przed kościołem.
 8. Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritas. Dlatego modlimy się za nasz Parafialny Zespół Caritas ; za Grono Wspierających Ubogich. Rozpoczynamy w kościele Tydzień Miłosierdzia. We wtorek po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas i Grona Wspierających Ubogich.
 9. Z 30 kwietnia na 1 maja o północy z przed kościoła N.M.P Królowej Polski wyruszy piesza pielgrzymka do Grodowca – „Nocą do Jutrzenki Nadziei” Zachęcamy do udziału.
 10. W piątek na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła młodzież z kl VII przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania a w sobotę na godz. 18.00 zapraszamy do kościoła młodzież z grupy starszej, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania a więc kl. VIII.
 11. Przypominamy o naszej pielgrzymce parafialnej w dniach 28 -29 maja do Częstochowy oraz szlakiem sanktuariów Ziemi Beskidu Żywieckiego. Chcemy nawiedzić sanktuaria w Szczyrku; Leśnej; oraz Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach Świętych.
 12. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Również te składane drogą internetową. Dziś przy wyjściu z kościoła jak to czynimy raz w miesiącu rozdajemy koperty na ten cel.
 13. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła. W sobotę na godz. 8.00 prosimy chętne osoby z ul. Orbitalnej od nr 69- 77.
 14. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 15. Dziś w święto Miłosierdzia Bożego po Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Za złożone ofiary – Bóg zapłać.
 16. Módlmy się w intencjach ojca św. Franciszka; za ludzi chorych i cierpiących; za całą Służbę Zdrowia; za nasze rodziny; za naszą ojczyznę ;o pokój na świecie, o ustanie wojny na Ukrainie, za wszystkich uchodźców; za wszystkich kierowców; za naszą parafii, o powołania kapłańskie i zakonne; abyśmy realizowali w naszym życiu Ordzie Bożego Miłosierdzia; za dusze naszych bliskich zmarłych.
 • Pod Twoją Obronę
 • Święty Michale Archaniele
 • Akt Zawierzenia Kierowców.
 • Po końcowym błogosławieństwie odśpiewamy Suplikacje modląc się o pokój i o ustanie wojny na Ukrainie.

ks. proboszcz