OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO -17. 04. 2022 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO -17. 04. 2022 r.

 1. Dziś w całym kościele obchodzimy największe Chrześcijańskie Święto – Zmartwychwstanie Pańskie – przez cały tydzień trwa Oktawa Wielkanocna, która kończy się w przyszłą niedzielę Świętem Miłosierdzia Bożego.
 2. Jutro w poniedziałek – drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedziele – jutrzejsza taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i inne uczelnie katolickie w naszej ojczyźnie.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.
 4. W piątek o godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu.
 5. Przypominamy , że Kurs Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się za tydzień w niedzielę o godz. 18.30.
 6. Za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców. Natomiast po Mszy św. o godz. 12.30 będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 7. Również za tydzień w niedziele o godz. 12.30 Msza św. odpustowa w parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Piastowie.
 8. Z dnia 22 na 23 kwietnia / z piątku na sobotę / w parafii pw. św. Mikołaja odbędzie się modlitewne czuwanie w intencji naszej ojczyzny. Rozpoczęcie czuwania o godz 21.00 Apelem Maryjnym.
 9. Przypominamy o naszej pielgrzymce parafialnej w dniach 28 -29 maja do Częstochowy oraz szlakiem sanktuariów Ziemi Beskidu Żywieckiego. Chcemy nawiedzić sanktuaria w Szczyrku; Leśnej; oraz Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach Świętych.
 10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Również te składane drogą internetową.
 11. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła .W sobotę na godz.. 8.00 zapraszamy do pomocy chętne osoby z ul. Orbitalnej nr 61- 67
 12. Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomagali w świątecznej dekoracji kościoła.
 13. Dziękujemy parafialnemu zespołowi Caritas za rozprowadzanie świec na stół Wielkanocny i kartek świątecznych oraz inne akcje charytatywne – dziękujemy wszystkim, którzy składali dary na Jałmużnę Postną.
 14. Przy wyjściu z kościoła do nabycia nowy świąteczny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Drodzy parafianie!

W mocy zjednoczenia z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym, Królem Wszechświata, w zjednoczeniu z ojcem świętym Franciszkiem i naszym Księdzem biskupem Tadeuszem życzymy każdemu bez wyjątku radości, nadziei i miłości płynących z pustego grobu.

Niech duchowe owoce Wielkiego Postu i radość Wielkanocnego
Poranka napełniają nasze życie chrześcijańską nadzieją. Niech napawają nasze życie pokojem. Niech ustaną wszystkie wojny, zwłaszcza te za naszą wschodnią granicą na Ukrainie; niech nie cierpią niewinni ludzie. Życzymy sobie nawzajem wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej. Niech Zmartwychwstały Pan dodaje zdrowia i umacnia darami Duch Świętego na każdy dzień naszego życia. Wszystkim parafianom i przybyłym na święta gościom – Szczęść Boże

Módlmy się w intencjach ojca św. Franciszka; za ludzi chorych i cierpiących; za całą Służbę Zdrowia; za nasze rodziny; za naszą ojczyznę ;o pokój na świecie, o ustanie wojny na Ukrainie, za wszystkich uchodźców ; za naszą parafii , o powołania kapłańskie i zakonne; o dobre przeżywanie świąt Zmartwychwstania Pańskiego; za dusze naszych bliskich zmarłych.
 • Pod Twoją Obronę
 • Święty Michale Archaniele
 • Po końcowym błogosławieństwie odśpiewamy Suplikacje modląc się o pokój i o ustanie wojny na Ukrainie.

ks. proboszcz