OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ – 10. 04. 2022r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ – 10. 04. 2022r.

1. Dziś Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym o godz.1730.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed Nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

3 a. Od Niedzieli Palmowej rozpoczynamy w kościele WIELKI TYDZIEŃ . Zapraszamy wszystkich do udziału w Triduum Paschalnym.

a) WIELKI CZWARTEK – jest pamiątką ustanowienia na Ostatniej Wieczerzy Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. – zapraszamy na Liturgię Wieczerzy Pańskiej o godz . 1800 – po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji /ciemnicy/ i adoracja do godz. 2200

b) WIELKI PIĄTEK – jest pamiątką śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Jest to jedyny dzień w roku ,w którym nie odprawia się Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 rana. – zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej o godz. 1800. – po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu i adoracja do godz. 2200.- w tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja.

c) WIELKA SOBOTA – w tym dniu kościół trwa na modlitwie przy Grobie Pańskim rozważając mękę i śmierć Pana Jezusa. – święcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 900 do godz. 1500 co godzinę. – o godz. 20.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej.

d) NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – uroczysta Msza św. Rezurekcyjna rozpocznie się o godz. 600 rano. – nie będzie Mszy św. o godz. 700 rano, pozostałe Msze jak w każdą niedzielę.
Jeszcze raz zachęcamy wszystkich do udziału w Triduum Paschalnym i adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji wywieszony jest w gablocie przed kościołem, oraz na drzwiach kościoła.

4. Informujemy , że najbliższy Kurs Przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w niedzielę 24 kwietnia o godz.18.30.

5. W dniach 28 i 29 maja / sobota – niedziela/ planujemy naszą parafialną pielgrzymkę. Po wymuszonej przerwie chcemy rozpocząć nasze pielgrzymowanie do miejsc świętych. W pierwszym rzędzie chcemy nawiedzić Częstochowę i pokłonić się naszej Matce iKrólowej. Chcemy w tym roku nawiedzić Sanktuaria ziemi Beskidu Żywieckiego. Udać się do Szczyrku do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski oraz do Sanktuarium św. Jakuba. Chcemy udać się do Leśnej koło Żywca gdzie w kościele pw. św. Michała Archanioła znajduje się najwięcej relikwii świętych i błogosławionych w Polsce. W końcu chcemy udać się do Rychwałdu do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce . Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.

6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Również te składane drogą internetową.

7. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła; za kwiaty. Tym razem w środę po Mszy św. wieczornej prosimy do pomocy chętne osoby z ul. Orbitalnej od nr 47-55

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny świąteczny nr Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Przypominamy że przedsionku kościoła jest wystawiony kosz i puszka do którego można składać dary dla osób potrzebujących na święta. Zespół Caritas rozprowadza wiązanki palm z których dochód przeznaczony na cele charytatywne.

10. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za złożone ofiary Bóg zapłać!

11. Módlmy się w intencjach ojca św. Franciszka; za ludzi chorych i cierpiących; za całą Służbę Zdrowia ; za nasze rodziny ; za naszą ojczyznę ;o pokój na świecie, o ustanie wojny na Ukrainie ,za wszystkich uchodźców, dziś przypada 12 rocznica katastrofy Smoleńskiej – módlmy się wszystkie ofiary tej katastrofy ; za naszą parafii, o powołania kapłańskie i zakonne o dobre przeżycie okresu Wielkiego Tygodnia ; Triduum Paschalnego ; za dusze naszych bliskich zmarłych.

– Pod Twoją Obronę- Święty Michale Archaniele- Po końcowym błogosławieństwie odśpiewamy Suplikacje modląc się o pokój i o ustanie wojny na Ukrainie.

ks. proboszcz