OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 12. 06. 2022r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ 12. 06. 2022r.

1. Dziś nabożeństwo czerwcowe o godz.1800.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Nabożeństwem Czerwcowym.

3. W czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciała.

a. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę oprócz Mszy o godz. 1230 – tej Mszy nie będzie.

b. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszy procesja Bożego Ciała ulicami naszej parafii. Pójdziemy ulicami: Legnicką, Polną, Orbitalną, i powrót do kościoła ulicą Legnicką. Prosimy mieszkańców tych ulic o przygotowanie czterech ołtarzy

c. za I ołtarz odpowiedzialni będą mieszkańcy ulicy Polnej

d. za II ołtarz – mieszkańcy ulicy Cybisa, Gomółki i Wybickiegoe. za III ołtarz – mieszkańcy ulicy Orbitalnej od nr. 61- 89 i 47 – 55 oraz Herkulesaf. za IV ołtarz – mieszkańcy ulicy Orbitalnej nr. 43, 45, 57, 59.

Zapraszamy na procesję Bożego Ciała wszystkie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich strojach komunijnych. Zapraszamy na procesję poczty sztandarowe i Róże Żywego Różańca prosimy o przystrojenie sztandarów i figurek.

Przypominamy o wystroju naszych domów i okien symbolami religijnymi. Jeszcze raz zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystości Bożego Ciała.

4. Od piątku będzie trwać oktawa Bożego Ciała połączona z procesją wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

5. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

6. Tak jak już było ogłaszane niebawem będziemy przeżywać 25-lecie wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w naszej diecezji oraz uroczystości Jubileuszu 50-cio lecia powołania do istnienia naszej Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej . Centralne uroczystości będą się odbywać w dniu 18 czerwca , w dniu odpustu w Rokitnie. Zachęcamy do udziału w tym dniu w pielgrzymce do Rokitna. Można zapisywać się na pielgrzymkę zakrystii. Obecnie trwa nowenna do Matki Bożej Rokitniańskiej przed tymi uroczystościami.

7. W czwartek przypada X rocznica święceń biskupich naszego Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. W sposób szczególny modlimy się w Jego intencji.

8. W dniach 30 czerwca do 3 lipca organizowana jest XI Rowerowa Pielgrzymka Głogowska na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła . Również te składane drogą internetową.

10. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła . W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do pomocy chętne osoby z ul Neptuna od nr 12- 18.

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr. Tygodnika Niedziela, oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Dziś w całej naszej ojczyźnie zbierane są ofiary do puszek Na Katolicki Uniwersytet Lubelski i inne uczelnie katolickie w naszej ojczyźnie. Za złożone ofiary – Bóg Zapłać!

13.Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka , w intencji naszego Księdza biskupa Tadeusza ;za chorych i cierpiących , za Służbę Zdrowia ;za nasze rodziny , o powołania kapłańskie i zakonne ; o pokój na świecie , o ustanie wojny na Ukrainie ; za naszą ojczyznę ; za naszą parafię; o dobre przeżycie uroczystości jakie będziemy przeżywać w sobotę w Sanktuarium Matki BożejRokitniańskiej; i za dusze naszych bliskich zmarłych.

– Nowenna do Matki Bożej Rokitniańskiej- Pod Twoją Obronę. – Święty Michale Archaniel