OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ –03. 07. 2022r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ –03. 07. 2022r.

1. W mienionym tygodniu we wtorek 28 czerwca Nuncjatura Apostolska w Polsce podała do wiadomości , że nowym biskupem pomocniczym w naszej diecezji będzie ks. Kanonik Adrian Put . Dotychczasowy proboszcz parafii Konkatedralnej pw. św. Jadwigi w Zielonej Górze. Modlimy się za nowomianowanego biskupa pomocniczego dla naszej diecezji.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed Mszą św. zapraszamy na wspólny różaniec.

3. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:- w środę – Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,- w piątek – św. Jana z Dukli,

5. W dniach od 2-12 sierpnia odbędzie się kolejna Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę. Istnieje możliwość duchowego uczestnictwa w pielgrzymce. Bliższe informacje w gablocie przed kościołem.

6. Przypominamy, że przeżywamy okres wakacji. W tym czasie pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i zachowywaniu Bożych Przykazań.

7. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Również te składane drogą internetową.

8. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty. W sobotę na godz. 800 zapraszamy do pomocy chętne osoby z ul. Długosza – blok nr 19.

9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny, oraz Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. W dniu dzisiejszym po Mszach św. jest rozprowadzany nowy tomik poezji religijnej autorstwa siostry Mirony Bochenek pt. „Woń wdzięczności”. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na ukończenie budowy domu dla niepełnosprawny chłopców w Skoczowie , który prowadzą Siostry Służebniczki. Zachęcamy do nabycia tej pozycji książkowej u siostry Mirony , która jest autorką tej ciekawej pozycji książkowej.

11. Za chwilę będzie wystawienie Najświętszego sakramentu Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka; za nowomianowanego biskupa Adriana ; za chorych i cierpiących , za Służbę Zdrowia ;za nasze rodziny , o powołania kapłańskie i zakonne; o pokój na świecie, o ustanie wojny na Ukrainie ; za naszą ojczyznę ; za naszą parafię; za dzieci i młodzież, która rozpoczęła czas letniego wypoczynku ; i za dusze naszych bliskich zmarłych.

– Pod Twoją Obronę. – Święty Michale Archaniele