OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIX NIEDZIELĘ W ROKU – 09. 08. 2020r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIX NIEDZIELĘ W ROKU – 09. 08. 2020r.

1. W najbliższy piątek 14 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe – patrona naszej parafii; będziemy również przeżywać centralne uroczystości dwudziestopięciolecia erygowania czyli powołania do istnienia naszej parafii.

Uroczystością będzie przewodniczył ksiądz Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński. Msza Św. Odpustowa odbędzie się o godz. 18,00Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tych uroczystościachKażdy ma za co dziękować i prosić Pana Boga .Modlimy się w tej intencji i dziękujemy Dobremu Bogu za wszelkie Łaski jakie na nas zsyła przez wstawiennictwo św. Maksymiliana i wszystkich świętych. W tym dniu możemy również otrzymać odpust, który możemy ofiarować za dusze naszych bliskich zmarłych.

Dodatkowa Msza św. będzie o godz. 8.00 tylko dla tych ,którzy nie mogą przyjść na godz.18.00.- spowiedź św. przed odpustem będzie codziennie od godz 17.30.- prosimy panie o przystrojenie sztandarów i figurek na procesję.- zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe : górników , hutników , sybiraków i inne.- dzieci które nie pojechały na wakacje zapraszamy do sypania kwiatków na procesję.- Obecnie trwa Nowenna do Św. .Maksymiliana przed odpustem

1a. W piątek o godz. 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie modlitewne w intencji ojczyzny do godz.17.00

2. W sobotę – 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. W tym dniu Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Po Mszach Św. odbywa się błogosławieństwo ziół i kwiatów. O godz. 12.00 odbędzie się Msza św. odpustowa w parafii kolegiackiej.

3. W przyszłą niedzielę 16 sierpnia przypada dzień imienin księdza biskupa Stefana Regmunta. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w Jego intencji.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Za tydzień w niedzielę na Mszy św, o godz.12.30 będziemy dziękować Panu Bogu za posługę w naszej parafii księdza Krzysztofa Batóg i modlić się o Łaski Boże dla Niego na czas pracy w parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Szprotawie i dalszej pracykapłańskiej.

6. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Również te składane drogą internetową.

7. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty. Tym razem w czwartek po Mszy św. prosimy o pomoc osoby z ul. Orbitalnej nr.29

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr.. Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka ; za chorych i cierpiących; za naszą ojczyznę o dobre przeżycie Uroczystości Odpustowych ku czci naszego świętego patrona i 25 -lecia istnienia naszej parafii , za dusze naszych bliskich zmarłych..- odmawiamy nowennę do św. Maksymiliana