OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 02. 08. 2020r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 02. 08. 2020r.

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed Mszą św. zapraszamy na wspólny różaniec.

2. W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego . Zapraszamy na Mszę św. wieczorną.

3. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca . Okazja do spowiedzi św. od godz 17.30. W sobotę z rana odwiedziny chorych w domach z Najświętszym Sakramentem.

5. Przypominamy, że trwa miesiąc Sierpień , który jest miesiącem trzeźwości. W przedsionku kościoła jest wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości do której można się wpisywać.

6. Trwa coroczna pielgrzymka Głogowska na Jasną Górę .W tym roku ze względu na pandemie przebiega ona w zmienionej formie. W sobotę 8 sierpnia pielgrzymi udadzą się z Głogowa do Grodowca . Wyjście o godz. 7.00 z parafii św. Mikołaja. W dniu 12 sierpnia pielgrzymi spotkają się na ,,górze przeprośnej” pod Częstochową i udadzą się 8 km na Jasną Górę. Szczegóły umieszczone są na plakacie w gablocie przed kościołem.

7. Przypominamy , że w okresie wakacyjnym będąc poza domem mamy obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

8. W tym roku 14 sierpnia/ w piątek / w uroczystość odpustową ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe – patrona naszej parafii będziemy przeżywać centralne uroczystości dwudziestopięciolecia erygowania czyli powołania do istnienia naszej parafii. Uroczystością będzie przewodniczył ksiądz Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński. Msza Św. Odpustowa odbędzie się o godz. 18,00 .Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach Modlimy się w tej intencji i dziękujemy Dobremu Bogu za wszelkie Łaski jakie na nas zsyła przez wstawiennictwo św. Maksymiliana i wszystkich świętych. Od środy rozpoczniemy Nowennę do św. Maksymiliana przed uroczystością odpustową.

9. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Również te składane drogą internetową.

10. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty. W sobotę na godz. 8.00 prosimy chętne osoby z ul. Cybisa i Wybickiego.

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Za chwilę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nasza wspólna modlitwa……

ks. proboszcz