OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ –27.08.2017r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ –27.08.2017r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 12 .30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy n wspólny różaniec.

3. W przyszły poniedziałek – 4 września będziemy przeżywać rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Przez cały obecny tydzień przed Mszą św. wieczorną będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty przed zbliżającym się nowym rokiem szkolnym.

4. W piątek – 1 września przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej- modlimy się w sposób szczególny za naszą Ojczyznę i za tych wszystkich , którzy oddali życie w Jej obronie.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w te dni od godz.1700.

6. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

7. W sobotę z rana odwiedzimy chorych w domach z Najświętszym Sakramentem.. O godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

8. W tym roku przeżywamy w naszej parafii 15 – lecie istnienia Parafialnego Zespołu Caritas. Centralne uroczystości z tym związane będziemy przeżywać 21 września. Modlimy się za wszystkich , którzy angażują się w pomoc ludziom potrzebującym.

9. Bóg zapłać, za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Dziś przy wyjściu z kościoła jak to czynimy raz w miesiącu rozdajemy koperty na ten cel.

10. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty. W sobotę na godz. 900 prosimy chętne osoby z ul. Długosza – nr parzyste.

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr . Tygodnika Niedziela oraz Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. W dalszym ciągu zachęcamy do nabywania cegiełek na odbudowe naszej Gorzowskiej Katedry , która jest matką wszystkich kościołów w diecezji a która ucierpiała na skutek pożaru . Przed kościołem można nabywać cegiełki.

13. W przedsionku kościoła jest wystawiony kosz do którego można składać przybory szkolne dla dzieci z potrzebujących rodzin przed rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym.

14. Przy wyjściu z kościoła jest do wzięcia nowy , powakacyjny numer Informatora Parafialnego. Prosimy aby w każdej rodzinie był taki informator.

15. Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka , za chorych i cierpiących , za nasze rodziny, za wszystkich powracających z wakacji ; o powołania kapłańskie i zakonne ; i za dusze naszych bliskich zmarłych…………….

Ks. proboszcz