OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 10.09.2017r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 10.09.2017r.

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. W piątek o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

3. Również w piątek na godz.18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z grupy najstarszej . Obecność wszystkich obowiązkowa.

4. W najbliższą sobotę 16 września odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.

5. Za tydzień w niedzielę 17 września będziemy obchodzić kolejną rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Modlimy się za wszystkich zesłańców na Sybir . W poniedziałek – 18 września o godz. 12.00 przy pomniku Sybiraków , przy naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza św.za wszystkich , którzy oddali życie w obronie ojczyzny.

6. W czwartek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Św. W związku z tym o godz. 17.30 zostanie odprawione Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

7. W tym roku przeżywamy w naszej parafii 15 – lecie istnienia Parafialnego Zespołu Caritas. Centralne uroczystości z tym związane będziemy przeżywać 21 września. Już teraz w tym dniu zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00. Modlimy się za wszystkich , którzy angażują się w pomoc ludziom potrzebującym i zachęcamy do zapisywania się do grup parafialnych.

8. W piątek w święto Narodzenia N.M.P. odbyło się we wszystkich parafiach odnowienie Aktu Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Kopia tego aktu jest umieszczona w przedsionku kościoła.
– w dniach 4 i 5 listopada / sobota i niedziela / planujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Niepokalanowa. Chcemy również udać się do Lichenia ; Łowicza oraz w Szymanowie odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej patronki Ułanów Jazłowieckich. Chcemy dziękować Matce Bożej i naszemu patronowi , św. Maksymilianowi za ich opiekę nad nami i wypraszać dalsze łaski. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach św

9 Bóg zapłać, za ofiary na potrzeby naszego kościoła

10. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty. W sobotę na godz. 900 prosimy chętne osoby z ul, Połanieckiej nr nieparzyste.

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela, oraz Gość Niedzielny.. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej .Są również do nabycia kalendarze diecezjalne na nowy 2018 rok.

12 W dalszym ciągu zachęcamy do nabywania cegiełek na odbudowe naszej Gorzowskiej Katedry , która jest matką wszystkich kościołów w diecezji a która ucierpiała na skutek pożaru . Przed kościołem można nabywać cegiełki

13. Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka; za chorych i cierpiących , za nasze rodziny , za naszą ojczyznę , o nowe powołania kapłańskie i zakonne i za dusze naszych bliskich zmarłych ……………………..

Ks. proboszcz