OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 17.09.2017r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 17.09.2017r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 78 rocznice napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Modlimy się za wszystkich zesłańców na Sybir . W dniu jutrzejszym o godz. 12.00 przy pomniku Sybiraków , przy naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza św.za wszystkich , którzy oddali życie w obronie ojczyzny. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy Świętej.

2. W dniu jutrzejszym wspominamy św. Stanisława Kostkę – Patrona Młodzieży i Patrona Polski. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszą młodzież.

3. W piątek o godz. !5.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. W tym roku przeżywamy w naszej parafii 15 – lecie istnienia Parafialnego Zespołu Caritas. Centralne uroczystości z tym związane będziemy przeżywać w najbliższy czwartek 21 września. Zapraszamy wszystkich w tym dniu na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00. Chcemy dziękować Panu Bogu za Jego Miłosierdzie jakie okazuje człowiekowi przez ręce innych ludzi . Chcemy modlić się za nasz Parafialny Zespół Caritas; za Grono Wspierających Ubogich i za wszystkich ludzi dobrej woli.. Jeszcze raz zapraszamy wszystkich do udziału w tej Mszy św.

5. W dniach 4 i 5 listopada / sobota i niedziela / planujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Niepokalanowa. Chcemy również udać się do Lichenia ; Łowicza oraz w Szymanowie odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej patronki Ułanów Jazłowieckich. Chcemy dziękować Matce Bożej i naszemu patronowi , św. Maksymilianowi za ich opiekę nad nami i wypraszać dalsze łaski. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach św.

6. We wtorek 19 września odbędzie się ogólnopolska zbiórka żywności w sklepach Biedronka pod hasłem ,, Kromka chleba dla sąsiada” Zebrana żywność zostanie przekazana dla osób starszych i samotnych. Prosimy o zapisywanie się na dyżury .

7. Natomiast w następną niedzielę w ramach tej akcji ,, Kromka Chleba’’ na Mszy św. o godz. 12.30. poświęcimy chleb i wspólnie będziemy się nim dzielić. W ten sposób chcemy uwrażliwić ludzi na szacunek wobec daru jakim jest chleb , oraz na potrzebę dzielenia się nim z potrzebującymi.

8. W sobotę na godz. 18 .00 zapraszamy do kościoła młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z grupy młodszej i starszej. Młodzież starsza przychodzi na Mszę św. z rodzicami.

9. Bóg zapłać, za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

10. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty. W sobotę na godz. 900 prosimy chętne osoby z ul Różanej , Budowlanych i Obr. Pokoju od strony Ruszowic.

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela, oraz Gość Niedzielny.. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej .Są również do nabycia kalendarze diecezjalne na nowy 2018 rok. Kalendarze są ilustrowane zdjęciami z Rokitniańskiego Sanktuarium oraz są zdjęcia katedry Gorzowskiej po pożarze. Zachęcamy do nabywania tych kalendarzy.

12. W dalszym ciągu zachęcamy do nabywania cegiełek na odbudowe naszej Gorzowskiej Katedry , która ucierpiała na skutek pożaru . Przed kościołem można nabywać cegiełki. – Dziś Zespół Caritas zbiera ofiary od Grona Wspierających Ubogich i na dożywianie dzieci w szkołach. Za ofiary Bóg Zaplać!

Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka; za chorych i cierpiących , za nasze rodziny , za naszą ojczyznę , za Parafialny Zespół Caritas oraz Grono Wspierających Ubogich; za ludzi w potrzebie ; o nowe powołania kapłańskie i zakonne i za dusze naszych bliskich zmarłych.