OGLOSZENIA PARAFIALNE NA XXVII NIEDZIELĘ W ROKU- 08. 10. 2017r.

OGLOSZENIA PARAFIALNE NA XXVII NIEDZIELĘ W ROKU- 08. 10. 2017r.

1. Dziś obchodzimy w naszej Ojczyźnie XVII Dzień Papieski. Modlimy się i dziękujemy Panu Bogu za dar osoby Św. Jana Pawła II.

2. W dniu dzisiejszym odbędzie się Procesja Różańcowa ulicami naszego miasta. Wyjście procesji o godz. 15.45 z kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego na Piastowie. Zakończenie procesji nastąpi tu w naszym kościele.

3. Dziś Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18 00 , w dni powszednie różaniec dla dzieci o godz.16 30 , a dla dorosłych o godz.17.30. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w
tym nabożeństwie.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W sobotę przypada Dzień Edukacji. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich nauczycielach, katechetach i wychowawcach.

6. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

7. We wtorek po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas, w środę spotkanie z katechetami a w czwartek spotkanie Parafialnego Zespołu Akcji Katolickiej,

8. Przypominamy, że zbliża się miesiąc Listopad – czas szczególnej modlitwy, za dusze naszych bliskich zmarłych. Przypominamy o uporządkowaniu grobów zwłaszcza tych opuszczonych i zapomnianych. Przy wyjściu z kościoła rozdawane są kartki na wypominki. Przez cały listopad będziemy się modlili za dusze naszych bliskich zmarłych modlitwą różańcową. Wypełnione czytelnie kartki składamy w kopertach na tacę lub w zakrystii.

9. Od poniedziałku rozpoczynamy zapisy młodzieży do Sakramentu Bierzmowania. Według nowego programu w tym roku zapisujemy do bierzmowania młodzież z kl. VII oraz z kl. II gimnazjum. Zapisy odbywają się codziennie po Mszy św. wieczornej w kancelarii parafialnej. Młodzież przychodzi razem z rodzicami.

10. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Niepokalanowa , Lichenia , Łowicza i Szymanowa prosimy o uzupełnianie danych osobowych i dokonywanie wpłat.

11. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

12. Komunikat przewodniczącego konferencji Episkopatu Polski.

13. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła za kwiaty. W sobotę na godz.9 00 prosimy chętne osoby z ul. Cybisa i Wybickiego.

14. Do nabycia kolejny Nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny, Promyczek Dobra – dla dzieci oraz kalendarze diecezjalne na nowy 2018 rok . Zachęcamy do nabywania tych kalendarzy. Zamieszczone są tam ilustracje z Sanktuarium Rokitniańskiego,
oraz zdjęcia Katedry Gorzowskiej po pożarze. Można również nabywać cegiełki na odbudowe naszej katedry , która ucierpiała na skutek pożaru.

15. Tak jak słyszeliśmy dziś w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek z okazji Dnia Papieskiego na Fundusz Stypendialny dla zdolnej a ubogiej młodzieży. Za złożone ofiary na ten cel -Bóg zapłać!

16. Modlimy się w intencjach Ojca Św. Franciszka , za chorych i cierpiących , za nasze rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne , o to abyśmy wcielali w życie naukę św. Jana Pawła II, i za dusze naszych bliskich zmarłych…………