OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11. 09. 2022r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 11. 09. 2022r.

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Również w środę przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św. W związku z tym o godz. 17.30 zostanie odprawione Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

3. W piątek o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

4. W sobotę będziemy obchodzić kolejną rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Modlimy się za wszystkich zesłańców na Sybir. W związku z tym w piątek o godz. 11.00 przy pomniku Sybiraków przy naszym kościele zostanie odprawiona Uroczysta Msza św. w intencji wszystkich , którzy oddali życie w obronie ojczyzny.

5. Od poniedziałku rozpoczynamy zapisy do Bierzmowana młodzieży z kl. VII. Zapisy będą się odbywać codziennie po Mszy św. wieczornej w kancelarii parafialnej . Młodzież na zapisy przychodzi z rodzicami.

6. Przypominamy , że dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej w każdą niedzielę przychodzą z rodzicami na Mszę św. o godz.11.00. Natomiast w ostatnią niedzielę miesiąca na Mszę św. o godz. 15.00.

7. Od 5 listopada w parafii pw. św. Mikołaja rozpocznie się ,,droga trzydziestotrzydniowego Nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny wg traktatu św. Ludwika Marii de Morfort. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

8. W dniach od 1 do 2 października tj sobota i niedziela organizujemy naszą coroczną pielgrzymkę do Niepokalanowa . Przez dwa lata w związku z pandemią nie było pielgrzymki do Sanktuarium w Niepokalanowie . Po drodze chcemy się pokłonić Matce Bożej Licheńskiej w Sanktuarium w Licheniu. Nawiedzimy też Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej – Patronki Polskich Ułanów w Szymanowie. Zachęcamy do uczestnictwa w tej pielgrzymce. Mamy za co dziękować Matce Bożej i o co prosić Matkę Bożą. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc .Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii po Mszach świętych.

9. Bóg zapłać, za ofiary na potrzeby naszego kościoła . Również te składane drogą internetowa.

10. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty. W sobotę na godz. 8.00 prosimy do pomocy osoby z ul. Orbitalnej nr 43.

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Modlimy się w intencjach Ojca św. Franciszka, za chorych i cierpiących, za Służbę Zdrowia; za dzieci i młodzież, o powołania kapłańskie i zakonne; za naszą ojczyznę; o pokój na świecie; ustanie wojny na Ukrainie i za dusze naszych bliskich zmarłych.

-Pod Twoją Obronę.-Święty Michale Archaniele.
ks. proboszcz