OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 13.09.2020r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 13.09.2020r.

1. W dniu jutrzejszym przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego . Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pół godziny przed nowenną zapraszamy na wspólny różaniec.

3. W czwartek obchodzimy kolejną rocznice napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Modlimy się za wszystkich zesłańców na Sybir. O godz. 12.00 w tym dniu zostanie odprawiona Msza św. przy pomniku Sybiraków za wszystkich , którzy oddali życie w obronie ojczyzny.

4. W czwartek po Mszy św. spotkanie Parafialnego Zespołu Akcji Katolickiej.

5. W dniu piątek wspominamy w liturgii św. Stanisława Kostkę – Patrona Młodzieży i Patrona Polski. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za naszą młodzież.

6. W piątek o godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

7. W sobotę odbędzie się ósma Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza . Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce .Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii.

8. W niedzielę 27 września na Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 dzieci kl IV naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Próba dla dzieci komunijnych będzie we wtorek o godz. 16.00 – przychodzą dzieci ze szkoły nr 12 , natomiast w czwartek na godz. 16.00 przychodzą dzieci ze szkoły nr 6. Obecność wszystkich obowiązkowa.

9. W sobotę na godz. 18 .00 zapraszamy do kościoła młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z grupy młodszej i starszej.

9a.Bóg zapłać, za ofiary na potrzeby naszego kościoła . Również te składane drogą internetową.

10. Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła, za kwiaty. W sobotę na godz.8.00 prosimy chętne osoby z ul Orbitalnej nr 59.

11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela, Gość Niedzielny, Mały gość Niedzielny i Promyczek Dobra . Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej .

12 Tak jak było ogłaszane tydzień temu dziś odbywa się zbiórka do puszek na miejsca kultu Ziemi Świętej. Jest to zaległa zbiórka , która miała się odbyć w Wielki Piątek. Są to ofiary od grobu Pańskiego. Za złożone ofiary – Bóg zapłać!

13.Modlimy się w intencjach ojca św. Franciszka ; za ludzi chorych i cierpiących, za Służbę Zdrowia , za nasze rodziny ; naszą ojczyznę , naszą parafię , która przeżywa 25 – lecie swego istnienia o powołania kapłańskie i zakonne , w intencji Misji Świętych , które będziemy przeżywać w naszej parafii w dniach od 10 do 18 października. , i za dusze naszych bliskich zmarłych.


Pod Twoją Obronę….- Święty Michale Archaniele…..- Modlitwa na czas epidemii…