OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ W ROKU – 18.10.2020r. NIEDZIELA MISYJNA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXIX NIEDZIELĘ W ROKU – 18.10.2020r. NIEDZIELA MISYJNA

1. Dziś Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18 00 , w dni powszednie różaniec dla dzieci o godz. 16.30 a dla dorosłych o godz. 17.30.

2 Dziś rozpoczynamy w kościele Tydzień Misyjny . Modlimy się w intencji Misji świętych , aby Ewangelia Jezusa Chrystusa dotarła po najdalsze zakątki ziemi.

3 W dniu dzisiejszym na po Mszy św. o godz. 12.30 nastąpi uroczyste zakończenie Jubileuszowych Misji Świętych w naszej parafii. Trwały one przez cały tydzień. Dziękujemy Panu Bogu , że w tym trudnym czasie mogliśmy przeżyć ten czas łaski . Dziękujemy ojcu Stanisławowi za przybycie do naszej parafii i przeprowadzenie Misji świętych. Niech dobry Bóg zachowa Go w zdrowiu i mubłogosławi w Jego pracy misyjnej. Po Mszy św. o godz. 12.30 udamy się pod Krzyż Misyjny przed , którym będziemy się modlić i umieścimy na nim pamiątkową tabliczkę z datą Misji Świętych.

4 Dziś modlimy się również przez wstawiennictwo św. Łukasza , który jest Patronem Służby Zdrowia. Polecamy Bożej opiece całą Służbę Zdrowia.

5 Jutro w poniedziałek obchodzimy kolejną rocznice męczeńskiej śmierci bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Dziękujemy Panu Bogu za dar kapłana- męczennika, który do końca umiłował Boga i ojczyznę.

6 W piątek o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

7 Przez cały Listopad pół godziny przed Mszą św. wieczorną będziemy się modlić za dusze naszych bliskich zmarłych. Przy wyjściu z kościoła można jeszcze otrzymać kartki na wypominki.

8 Przypominamy , że trwają zapisy do bierzmowania młodzieży z kl. VII Szkoły Podstawowej. Młodzież przychodzi na zapisy z rodzicami do kancelarii parafialnej codziennie po Mszy św. wieczornej.

9 Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Mszy św. dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 15.00 w tą niedzielę nie będzie.

10 Bóg zapłać, za ofiary na potrzeby naszego kościoła. Również te składane drogą internetową.

11 Dziękujemy za pomoc przy sprzątaniu kościoła za kwiaty. W sobotę na godz. 8.00 prosimy chętne osoby z ul. Orbitalnej od nr .65- 71.

12 Do nabycia kolejny nr Tygodnika Niedziela ; Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny . Zachęcamy do nabywania czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła jest rozdawany bezpłatny numer gazety w , którym jest wiele artykułów o błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszko . Zachęcamy do wzięcia tej gazety.

13 Komunikat księdza biskupa Diecezjalnego -verte.

14 Modlimy się w intencjach ojca św. Franciszka ; w intencji kończących się Misji świętych; za ojców misjonarzy ;za ojca Stanisława ;za ludzi chorych i cierpiących, za Służbę Zdrowia , za nasze rodziny ; naszą ojczyznę , naszą parafię , która przeżywa25 – lecie swego istnienia o powołania kapłańskie i zakonne , i za dusze naszych bliskich zmarłych……..


– Pod Twoją Obronę….- Święty Michale Archaniele…..- Modlitwa na czas epidemii…

ks. proboszcz
==========================

Komunikat w liturgiczne wspomnienie św. Łukasza – patrona służby zdrowia

Drodzy Diecezjanie,Drodzy Pracownicy Służby Zdrowia, w dzisiejszą niedzielę, w liturgii Kościoła wspominamy św. Łukasza – patrona służby zdrowia. Każdy z nas wie, że choroba jest najtrudniejszym doświadczeniem człowieka i jednym z głównych źródeł ludzkiego cierpienia. W dobie pandemii koronawirusa wyraźniej dostrzegamy jak bardzo potrzebujemy braterstwa i przyjaźni społecznej, by na wzór św. Franciszka kochać „swego brata będącego daleko od niego, jak gdyby był z nim”.


Wyrażając wdzięczność pracownikom służby zdrowia oraz instytucjom związanym z ochroną zdrowia za poświecenie dla drugich, by chronić, leczyć i ratować ludzkie życie, pragnę skierować najszczersze wyrazy uznania dla medycznego powołania i posługi wobec osób chorych i cierpiących. Niech święty Łukasz wyprasza siłę i moc niesienia pocieszenia i pomocy wszystkich potrzebującym. Jednocześnie zwracam się do wszystkich Diecezjan o codzienną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia oraz o postawę wzajemnego braterstwa i zrozumienia.

+ Tadeusz LityńskiBiskup Zielonogórsko-Gorzowsk